Giriş Sayfan
Sık Kullan!
Reklam
Aktif 17 kisi


 
 

İyi Eğlenceler!


Çılgın Türkleri Kovalıyor

ÇILGIN TÜRKLER'İ KOVALIYOR
‘Osmanlı Cumhuriyeti’ filminin çekimlerini tamamlayan Ata Demirer, yaz boyunca adını taşıyan şovuyla Ege ve Akdeniz sahillerini turlayacak. Demirer, 'Türkler nerede, biz oradayız. ‘Şu Çılgın?Türkler’i kovalıyoruz işte' diyor.

Gani Müjde’nin yazıp yönettiği “Osmanlı Cumhuriyeti” filminin çekimlerini tamamlayan ve 6 ayda 22 kilo zayıflayan Ata Demirer, şimdilerde “Ata Demirer Show”la yollarda...

Ata Demirer'le Milliyet'ten Ali Eyüboğlu konuştu...

Bu akşam Denizli’de sevenlerinin karşısına çıkacak olan Demirer, yaz boyunca Ege ve Akdeniz sahillerini turlayacak. Demirer’le “Cafe Sohbeti” için Bodrum’daki gösterisinden önce Antik Tiyatro’nun kulisinde buluştuk. Yanında her zamanki gibi kardeşi Cenk vardı.

Tek kişilik gösteri işinde kaç yıl oldu?
Ne güzel bir soru biliyor musun? Niye biliyor musun? Bunun cevabını vermek çok hoşuma gidiyor. Çünkü 11 yıl oldu... Yaşlandık yani. Bu işe başladığımda gençlik yıllarımdı, şimdi orta yaşa geldim. 26 yaşındayken başladım, şimdi 37 yaşındayım. Bir oyun eskittim; “Tek Kişilik Dev Kadro” diye... Sonra DVD’sini çıkardım. DVD’sinin bu kadar ses getireceğini bilmiyordum.
Herkes bir şekilde seyretmiş oluyor. Kimi internetten, kimi illegal yollardan izliyor ve ben memnun kalıyorum. Bizim rakamlarımıza göre o oyunu en fazla biletli 1 milyon insan seyretmiştir. Ama DVD sayesinde bu sayı 10’a katlandı. DVD, çok değerli bir evrak bence. Geriye bir şey bırakmak çok hoşuma gitti. Şimdi ikincisini daha bir gönül rahatlığıyla yapıyorum. Onun da manevi getirisinin ilki kadar olma ihtimali beni daha da motive ediyor. Bu oyun da eskiyince DVD’sini çıkaracağız ama bu daha yeni... 120 gösteri oldu. Çok geziyoruz, o da çok keyifli oluyor. Mesela İsveç’e gidiyorsun, eksi 10 derecede oyun sergiliyorsun, oradan geliyorsun Antalya’ya 40 derece. Oyun seni gezdiriyor. Türkler nerede, biz oradayız. “Şu Çılgın Türkler”i kovalıyoruz işte.

Konuk ağırlamak ayrı yetenek

Okan Bayülgen’in yapımcılığında “Hacıyatmaz” adlı bir şov yaptın ama uzun sürmedi. Okan Bayülgen, “Kanal da ben de memnunduk ama Ata istemediği için sürmedi. Çünkü konuk ağırlamak istemedi” dedi...
Üstümde durmadı o kıyafet, sevmedim... Konuk ağırlamak, konukla konuşmak ayrı bir yetenek, teknik. Benim yeteneklerim içerisinde zorlarsam var ama o zaman da ben keyif almam. Ben keyif almayınca bu seyirciye geçer... Kendimce haklı sebeplerden dolayı müsaade istedim ve onlar da anlayışla karşıladı... Biraz üzüldük karşılıklı ama... Yeni bir şey yapmak istiyorum ama çok spot bir şey... Haftada bir günümü almalı. İyi bir yabancı format olmalı. NTV’nin program tarzını çok seviyorum Müjde Ar’la yaptığı falan. Onun gibi farklı bir yönümü gösterebileceğim, çok fazla çalıştırmamı gerektirmeyecek, doğaçlama yapabileceğim, pratik zekâmı kullanabileceğim bir iş olmalı. Artık “Korsan TV” ayarında bir şey yapmam. Karakter komedisine, makyajlara, kostümlere, tekstlere dayalı bir şey istemiyorum. Çünkü sinemaya ağır derecede sevdalandım ve şu aralar birkaç film teklifi aldım. Onları kabul etme durumunda zaten 3-4 ayım gidiyor. Gösteriler de var, televizyona vakit kalmıyor. Sinema projelerini de kabul edesim var. Sinemaya özellikle bu “Osmanlı Cumhuriyeti” filminden sonra ve de başrol oynayınca başka türlü bağlanıyor insan. Şimdi birkaç senaryo var okumam gereken. Onları okuduktan sonra bir ya da ikisine karar vereceğim. O yüzden televizyon çok arka planda kalıyor şu sıralar. Ancak bir zamanlar “Avrupa Yakası”nda olduğu gibi çok orijinal bir şey gelirse belki...

Ata Demirer için artık birinci öncelik ne?
Sinema...

Stand up ikinci sıraya mı düştü?
Stand up bizim için vitamin. Sinemanın arasında da yaparız onu... O benim için nefes almak gibi bir şey. Zor ve ciddi bir şeydir. Ufacık bir hatanda o anda seni izleyen ne kadar insan varsa üstüne yıkılır ama benim için birinci derecede sinema ve sahne geliyor. Artık yapmak istediğim bu.
Bizim bir önceki kuşağımızın komedyenleri 2-3 ayda bir film çekerlermiş; Müjdat Gezen’ler, Kemal Sunal’lar... Biz senede bir film, onu da çekemiyoruz, tartışılıyor. Çok film çekmeliyiz. Maliyetse, o zaman da her film bir maliyetti. Hatta şimdi daha fazla geri dönüşü var. Sponsor diye bir şey var, DVD hakları, televizyon hakları falan var. Hiçbir şeye takılmadan daha fazla film çekmemiz lazım. O yüzden de sonuna kadar sinema diyorum.

‘Recep İvedik’i istemeyen seyretmez’

Siz “Osmanlı Cumhuriyeti”ni çekerken vizyondaki “Recep İvedik”, Türk sinema tarihinin en çok izlenen filmi oldu, otoriteler kızdı. Ata Demirer’in bu konudaki fikri ne?
“Recep İvedik”e gösterilen tepkileri abartılı buluyorum. Ben seyrettim. “Recep İvedik” kahraman komedisi. Dünyada en çok karşılığı olan bir film türü... Anti kahramanlar bunlar. Çok sevimli, çok sempatik gelirler insana. Bence “Recep İvedik” kendi içerisinde samimiyeti olan, sempatik bir karakter. Belki filmin matematiğini, kurgusunu, niye daha film gibi değil diye eleştirmek mümkün olabilirmiş. O da bize düşmez. Yaratıcının kendi derdidir.
Gişesini ilk duyduğumda etkilenmediğimi söyleyemem. Yapma ya, o kadar yapmış mı falan oldum ama Türkiye’deki genç nüfusu düşününce bu sürpriz değil. İnsanların gülmeye ihtiyacı var. Hatta ben seyrettikten sonra bir sonraki macerasını bekler miyim dedim. Beklerim...

‘Kazandığım parayı dayıma gönderirim’ Hayatının vazgeçilmezleri neler?
Ailem, deniz ve sağlığım.

Kazandığın parayı nasıl değerlendirirsin?
Dayıma gönderiyorum. Sordun, söyledim. Dayım var; Murat Kaçar. Çok iyi ticaret adamıdır. Karışmam yani. Bizim ailede feodal sistem devam eder. Ben Almancı gibi çalışır, kazandığımı dayıma gönderirim. O ne yaparsa yapsın. Bir gün ihtiyacımız olursa verir yani...

Kendini dinlendirmek için neler yapıyorsun?
Tuzlu suya yatırıyorum. (Gülüyor) O tabii işin şakası. Kendini dinlendirmenin en iyi yolu seni gerçekten mutlu eden şeyleri yapmak. Çünkü sonuçta dinleniyorsun. Bu gösteri saat 23.30 gibi bitecek ve ben kendimi acayip dinlenmiş hissedeceğim. Gösteride insanları çok eğlendirebilirsem, çok huzurlu oluyorum ve çok dinleniyorum. Ruhum dinleniyor.
Beden olarak dinlenmenin en iyi yolu da bir kitap ve klimalı bir ortam.

‘Show business net yalnızlıktır’
Kaç gerçek dostunuz var, bunlar arasında ünlü isim var mı?
Görüştüğüm insanlar var. Mesala Gülse Birsel’le hâlâ görüşüyorum. Güven Kıraç’la muhabbetim var. Sümer Tilmaç’la çok iyi arkadaş olduk şimdi. Şov dünyasının dışındaki gerçek arkadaşlarım Dr. Haşmet Pamuk ve Kurtuluş Durmuş var Bozcaada’dan... Kardeşim Cenk var. Bizim iş biraz yalnızlığa iter adamı... Show business net yalnızlıktır... Çünkü işin doğası öyle.

Keşke yapmasaydım dediğin neler var?
Bir dönem çok ağır tempoyla çalıştım ve çok fazla dengem bozuldu. O dönem TV’de bir gaf yapmıştım, keşke yapmasaydım.

İyi ki yapmışım dediğin?
İyi ki Cenk’le (kardeşi) beraber komedi yapacağımıza inanıp, konservatuvarı bitirmek üzereyken radikal bir karar alıp bırakmışız...

10 ismin çağrıştırdıkları
Okan Bayülgen Göz
Yılmaz Erdoğan Gülümseme
Cem Yılmaz Şeytan
Fatih Terim Kral
Gani Müjde Kunduz
Gülse Birsel Uzun
Kadir İnanır Kaş
Bülent Ersoy Sıcak
Süleyman Demirel: Bir şey aklıma geldi ama onu söylemeyeyim.
Şahan Gökbakar Beyaz

haberturk/H2


Bu haberi 3224 kişi okudu.

17.7.2008 17:56:04
-Diğer Haberler
 
- 3 yaşında topuklu ve makyajlı
- ÖLEN FACEBOOK KULLANICISININ HESABI NE OLACAK?
- Kadın beni sahiplenmeli
- Tarkan'dan Doğa'ya destek
- Christina Aguilera varım dedi
- Popstar Alaturka'da kavga!
- Tarkan megastar, ben tornastar!
- Jolie ve Pitt'ten Etiyopya'ya 2 milyon dolarlık yardım
- 700 Bin Doları Reddetti
- En Öpülesi Ünlüler
- Aşk Bebeği İstiyorum
- Ben Türkiye'nin Beyonce'siyim
- Vanessa’nın boğa isyanı
- Çılgın Türkleri Kovalıyor
- Oktay'dan Başkasıyla Olmadım
- Tolga Şarkımı Çaldı!
- Ataizi'ye ayda 200 bin YTL
- Avril Lavigne'nin seks kasedi skandalı!
- Sultana, Serdar Bilgili İle!
- Kalçalarından Nefret Ediyor
- Hande bu işe çok kızdı !
- İlhan Mansız taksici oldu
- Tarkan'ın son klibi video
- Rus yıldıza çıplak şantaj
- O, dünyanın en seksisi
- Deniz Seki ortalığı birbirine kattı
- Gülşen'in zor anları
- İtalyan damattan boşanıyor
- Beyaz Şov'dan 'Lost' geçti!
- Sahne heyecanımı bir erkek istediği kadınla sevişince anlar

[ burdasinn.com v2.0 ]